pixel
Facebook Evita YouTube Evita Google Maps
12 631 00 44pon-pt: 8.00 - 19.00 | sob: 8.00 - 13.00
ul. Szlak 28/831-153 Kraków

Kwalifikacja do laserowej korekcji

Strona główna » Laserowa korekcja wzroku – Kraków » Kwalifikacja do laserowej korekcji

Kwalifikacja do laserowej korekcji

Pacjentom po 60 roku życia nie polecamy zabiegów laserowej korekcji wady wzroku z uwagi na zwiększone prawdopodobieństwo rozwoju zaćmy i ryzyko nieprawidłowego gojenia się rogówki. W takim wypadku rekomendujemy usunięcie wady wzroku i starczowzroczności poprzez zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki.

Chirurgia refrakcyjna powinna być poprzedzona kwalifikacją z precyzyjnymi badaniami celem ustalenia wskazań do zastosowania odpowiedniej metody leczenia, aby w bezpieczny sposób wykonać korekcję i skutecznie usunąć wadę wzroku.

Decyzja o przeprowadzeniu laserowej korekcji wzroku zapada dopiero wtedy, kiedy wada jest w pełni ustabilizowana.

Standardowo operacje laserowej korekcji wzroku przeprowadza się u osób po 21. roku życia. Jednak w szczególnych przypadkach istnieje możliwość wykonania zabiegu również u młodszych osób (np. względy zawodowe, różnowzroczność niemożliwa do skorygowania okularami przy braku tolerancji soczewek kontaktowych). Ostateczna decyzja podejmowana jest przez lekarza na wizycie kwalifikacyjnej.

Uwagi przed wizytą kwalifikacyjną

Należy zaprzestać noszenia miękkich soczewek na 7-10 dni przed wizytą kwalifikacyjną, a w przypadku miękkich soczewek torycznych (korygujących mały astygmatyzm) na 14 dni przed wizytą kwalifikacyjną. W przypadku używania twardych soczewek kontaktowych należy z nich zrezygnować na 4 tygodnie przed wizytą kwalifikacyjną.

Przebieg wizyty kwalifikacyjnej

Wizyta kwalifikacyjna trwa około 2 godzin i składa się z szeregu bardzo szczegółowych badań i pomiarów. Dzięki uzyskanym wynikom można dokładnie określić metodę i zakres zabiegu w celu uzyskania jak najlepszych efektów po laserowej korekcji. Badanie kwalifikacyjne pozwala również wykluczyć inne współistniejące schorzenia, które mogą wpływać na bezpieczeństwo zabiegu.

W czasie wizyty kwalifikacyjnej są podawane krople rozszerzające źrenice – dlatego lepiej nie prowadzić samochodu przez 3-4 godziny po wizycie.

Oto zdjęcia bloku zabiegowego w naszym Centrum Medycznym EVITA w Krakowie.

  • krakow-zabiegi-zacma-3
  • krakow-zabiegi-zacma
  • krakow-zabiegi-zacma-2