pixel
Facebook Evita YouTube Evita Google Maps
12 631 00 44pon-pt: 8.00 - 19.00 | sob: 8.00 - 13.00
ul. Szlak 28/831-153 Kraków

Wady wzroku a laserowa korekcja

Strona główna » Laserowa korekcja wzroku – Kraków » Wady wzroku a laserowa korekcja

Wady wzroku a laserowa korekcja

Wady wzroku (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm) są wynikiem nieprawidłowego ogniskowania promieni światła na siatkówce. Jest to spowodowane zbyt dużą mocą skupiającą układu optycznego oka, w którego skład wchodzą rogówka i soczewka, lub zbyt długą gałką oczną. Jedną z metod wyrównywania wad wzroku jest korekcja laserowa. Laser wykorzystuje się, aby nadać rogówce odpowiedni kształt, wymodelować ją tak, by załamywane przez nią promienie padały na siatkówkę. Cały zabieg jest programowany w komputerze, pracą lasera steruje komputer.

Można w ten sposób skorygować krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm.

  1. Krótkowzroczność (myopia) - występuje kiedy promienie świetlne skupiają się przed siatkówką. Korekcja laserowa usuwa wadę poprzez spłaszczenie rogówki.
  2. Nadwzroczność (hypermetropia, potocznie dalekowzroczność) - występuje kiedy promienie świetlne skupiają się za siatkówką. Korekcja laserowa usuwa wadę poprzez uwypuklenie rogówki.
  3. Astygmatyzm - w wyniku nieregularnej krzywizny rogówki lub soczewki promienie świetlne skupiają się w różnych punktach, co powoduje nieostry obraz. Korekcja laserowa wyrówna krzywiznę rogówki i doprowadzi do skupienia promieni w jednym punkcie na siatkówce.

Laserowa korekcja wad wzroku jest jedną z najbardziej bezpiecznych chirurgicznych metod leczenia w okulistyce pod warunkiem, że wykonana jest przy użyciu najnowocześniejszych technologii i przez doświadczonego w tego typu zabiegach specjalistę. Niezwykle ważne jest zastosowanie najbardziej odpowiedniej metody, dopasowanej indywidualnie do danego Pacjenta.

Zostaw do siebie kontakt, jeżeli jesteś zainteresowany laserową korekcją wzroku