pixel
Facebook Evita YouTube Evita Google Maps
12 631 00 44pon-pt: 8.00 - 19.00 | sob: 8.00 - 13.00
ul. Szlak 28/831-153 Kraków

Metody leczenia prezbiopii

W naszym Centrum Mikrochirurgii Oka Evita posługujemy się jednymi z najskuteczniejszych metod leczenia prezbiopii, do których należą laserowa korekcja metodą PresbyMAX lub monowizja/minimonowizja oraz refrakcyjna wymiana soczewki (PRELEX). Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, analizujemy przebieg choroby, a po wykonaniu kompletu badań diagnostycznych rekomendujemy najbezpieczniejszy wariant leczenia okulistycznego.

Korekcja prezbiopii metodą PresbyMAX

Dzisiaj nowoczesna okulistyka pozwala uwolnić pacjenta od okularów między innymi poprzez odpowiednie wymodelowanie rogówki laserem excimerowym Amaris 1050RS przy użyciu innowacyjnej procedury PresbyMAX. Podczas tego zabiegu jest tworzony odpowiedni multifokalny profil krzywizny rogówki pozwalający pacjentowi ze starczowzrocznością na uzyskanie dobrej ostrości wzroku zarówno przy patrzeniu w dal, jak i z bliskiej odległości. Zabieg jest wykonywany równocześnie na obydwu oczach. Zabieg PresbyMax jest procedurą odwracalną w sytuacji, kiedy pacjent nie jest w stanie zaakceptować takiego rozwiązania. PresbyMax można przeprowadzić jedynie pod warunkiem całkowitej przejrzystości własnych soczewek pacjenta.

Monowizja/minimonowizja

Z kolei w przypadku krótkowzroczności zabieg laserowej korekty polega na pozostawieniu niewielkiej wady minusowej jednego oka (używanego do czytania) i korygowaniu drugiego oka (dominującego) pod kątem zdolności dostrzegania oddalonych obiektów. Planując zabieg, można ten stan wypróbować poprzez symulację przy pomocy szkieł kontaktowych. Monowizja/minimonowizja jest zabiegiem odwracalnym, dlatego też w porównaniu z innymi metodami leczenia laserowego wad wzroku ma bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Leczenie prezbiopii metodą PRELEX

Inną metodą leczenia prezbiopii wykonywaną przez naszych mikrochirurgów jest PRELEX – zabieg polegający na usunięciu istniejącej, naturalnej soczewki pacjenta i wszczepieniu sztucznej. Technika ta nazywana jest również refrakcyjną wymianą soczewek. Używamy w tym celu soczewek wieloogniskowych Alcon – AcrySof (PanOptix, PanOptixToric) – lub soczewek o zwiększonej głębi ostrości – AcrySof (IQ Vivity, IQ VivityToric). Zastosowanie tej metody leczenia starczowzroczności pozwala uniezależnić pacjenta od okularów do pracy z bliska.