pixel
Facebook Evita YouTube Evita Google Maps
12 631 00 44pon-pt: 8.00 - 19.00 | sob: 8.00 - 13.00
ul. Szlak 28/831-153 Kraków

Wszczepiane soczewki Alcon

Strona główna » Operacja zaćmy – Kraków » Wszczepiane soczewki Alcon

Wszczepiane soczewki Alcon

Oferujemy soczewki firmy Alcon - światowego lidera w produkcji soczewek wewnątrzgałkowych. Spośród rozległej grupy soczewek Alcon wszczepiamy wyłącznie najnowszej generacji Premium z filtrami UV i światła niebieskiego. Soczewki wewnątrzgałkowe wykonane z AcrySoft - materiału hydrofobowego, który filtruje docierające do siatkówki światło tak jak naturalna zdrowa soczewka człowieka w wieku ok. 30 lat.

Właśnie te soczewki dzięki swoim właściwościom i budowie zachowują stabilność w oku przez całe życie. Wszczepiono już ponad 100 milionów soczewek skonstruowanych na platformie AcrySof®. Ponadto filtr UV oraz dodatkowy filtr światła niebieskiego chronią siatkówkę przed światłem o wysokiej energii, zmniejszając tym samym ryzyko rozwoju zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem, czyli najczęstszej przyczyny nieodwracalnej ślepoty u pacjentów powyżej 65 roku.

Soczewki Alcon

Soczewki jednoogniskowe

Alcon AcrySof® IQ - Image Quality

Wykonana z hydrofobowego materiału AcrySoft, posiadająca filtr UV oraz światła niebieskiego, dzięki wyjątkowemu projektowi zapewniająca stabilność soczewki po implantacji. Soczewka jednoogniskowa, zapewnia widzenie dali bez okularów. U osób z krótkowzrocznością bywają wskazania do wszczepu soczewki skalkulowanej na widzenie do bliży bez okularów, a do dali niewielka korekcja minusowa. Soczewka Alcon AcrySof® IQ dzięki asferycznej optyce oferuje polepszoną jakość obrazu.

Clareon® AutonoMe™ - nowość

Najnowocześniejsza soczewka jednoogniskowa firmy Alcon. Clareon wykorzystuje znakomite cechy AcrySof, a dzięki wprowadzeniu nowego biomateriału hydrofobowego i udoskonaleniu procesu produkcji jeszcze bardziej poprawia trwałość, przezierność, właściwości fizyczne i optyczne soczewki. Posiada filtr UV oraz światła niebieskiego.

Alcon AcrySof® IQ Toric Natural

Soczewka jednoogniskowa zaprojektowana do korekcji astygmatyzmu - wady wzroku odczuwanej przez pacjentów jako pogorszenie ostrości wzroku, krzywienie obrazu, pogorszenie czułości kontrastu wzroku. Daje możliwość życia po operacji zaćmy bez okularów cylindrycznych korygujących astygmatyzm. Osoby, które w przeszłości miały trudności z akceptacją korekcji cylindrycznej w okularach, w przypadku implantacji soczewki torycznej uzyskują po zabiegu znacznie lepszą ostrość wzroku w porównaniu ze stanem przed pojawieniem się zaćmy. Soczewka wykonana jest z materiału AcrySoft posiadająca filtr UV oraz filtr światła niebieskiego.

Soczewki wieloogniskowe

Aktywne życie wymaga widzenia nie tylko w jednym zakresie odległości. Różne codzienne czynności, takie jak czytanie, praca na komputerze czy prowadzenie samochodu, wymagają dobrego widzenia bliży, na odległości pośrednie i dali.

Dla wielu osób korekcja okularowa jest uciążliwa: okulary parują i ograniczają podczas uprawiania sportu, trzeba ich co chwilę szukać. Wiele osób pragnie pozbyć się okularów na stałe. Mamy dziś do dyspozycji specjalne sztuczne soczewki, tak zwane soczewki wieloogniskowe, które pozwalają uwolnić się od okularów, zapewniając ostre widzenie na różne odległości. Soczewka sprawia, że na siatkówce powstaje kilka obrazów. Jest to nowe wrażenie do którego Pacjent stopniowo się przyzwyczaja. Wzrok może ulegać ciągłej poprawie w ciągu kilku miesięcy.

AcrySof® IQ PanOptix®

Soczewka wieloogniskowa najnowszej generacji. Została opracowana, tak by zagwarantować dobre widzenie i z daleka, i z bliska i z odległości pośredniej. Większość soczewek wieloogniskowych zapewnia dobre widzenie tylko z odległości pośredniej na około 80 cm. Soczewka AcrySof® IQ PanOptix® dzięki swojej innowacyjnej budowie pozwala osiągnąć naturalny komfort widzenia i dobrą ostrość wzroku do dali i do bliży w różnej odległości w zakresach 40-80 cm. Unikalna budowa soczewki PanOptix® powoduje, że nawet przy ograniczonym oświetleniu, czyli wtedy, gdy źrenica ulega poszerzeniu, zachowana zostaje najlepsza ostrość widzenia na wszystkie odległości. Wykonana z hydrofobowego materiału Acrysof® posiadająca filtr UV oraz filtr światła niebieskiego.

Po operacji pozwala funkcjonować praktycznie bez żadnych okularów do dali, do czytania oraz podczas pracy przy komputerze.

Acry AcrySof® IQ PanOptix® Toric

Soczewka wieloogniskowa najnowszej generacji. Została opracowana, tak by zagwarantować dobre widzenie i z daleka, i z bliska i z odległości pośredniej.Posiada wszystkie cechy innowacyjnej soczewki AcrySof® IQ PanOptix®, dodatkowo koryguje astygmatyzm.
AcrySof® IQ PanOptix®Toric po operacji pozwala funkcjonować praktycznie bez żadnych okularów do dali, do czytania oraz podczas pracy przy komputerze u Pacjentów, u których wcześniej rozpoznano astygmatyzm.

Więcej informacji o chirurgii zaćmy w Centrum Medycznym EVITA w Krakowie: objawy zaćmy, usunięcie zaćmy, zalecenia po operacji zaćmy, zaćma wtórna i kwalifikacja do usunięcia zaćmy.