pixel
Facebook Evita YouTube Evita Google Maps
12 631 00 44pon-pt: 8.00 - 19.00 | sob: 8.00 - 13.00
ul. Szlak 28/831-153 Kraków

Kwalifikacja do usunięcia zaćmy

Strona główna » Operacja zaćmy – Kraków » Kwalifikacja do usunięcia zaćmy

Kwalifikacja do usunięcia zaćmy

Na badanie kwalifikacyjne do zabiegu usunięcia zaćmy należy przeznaczyć około 1,5-3 godz. Wizyta rozpoczyna się od wywiadu medycznego. Podczas wizyty kwalifikacyjnej wykonujemy pełne badanie okulistyczne oraz dodatkową diagnostykę długości gałki ocznej i kalkulację soczewki wewnątrzgałkowej w systemie IOL Master. Wskazania do operacji zaćmy ustala lekarz konsultujący a ostateczną decyzję o leczeniu operacyjnym podejmuje Pacjent po rozmowie z lekarzem.
Rodzaj i zakres postępowania terapeutycznego uwzględnia aktywność życiową i zawodową Pacjenta.

Wskazania do leczenia zaćmy

Nie ma jednoznacznie określonych wskazań do leczenia operacyjnego zaćmy. Pacjenci mogą spotkać się z niesłusznym stwierdzeniem, że zaćmę należy operować dopiero wtedy, aż dojrzeje. W takim przypadku może nastąpić upośledzenie wzroku uniemożliwiające samodzielną aktywność w codziennym życiu.

Dawniej usuwano zaćmę dopiero w bardzo zaawansowanych przypadkach, niemal na granicy ślepoty. Dzisiaj często operuje się chorych z zaćmą nawet początkową, jeśli nastąpiło istotne obniżenie zdolności widzenia, które przeszkadza w pracy zawodowej lub codziennym życiu.

Istnieją również wskazania medyczne, gdy zaćma niekorzystnie wpływa na stan oka wywołując m.in. wtórną jaskrę. Obecność zaćmy może także uniemożliwiać diagnostykę i leczenie chorób siatkówki czy nerwu wzrokowego ze względu na brak możliwości oceny dna oka.

Więcej informacji o chirurgii zaćmy w Centrum Medycznym EVITA w Krakowie: objawy zaćmy, usunięcie zaćmy, zalecenia po operacji zaćmy, zaćma wtórna.

  • krakow-zabiegi-zacma-3
  • krakow-zabiegi-zacma
  • krakow-zabiegi-zacma-2