pixel
Facebook Evita YouTube Evita Google Maps
12 631 00 44pon-pt: 8.00 - 19.00 | sob: 8.00 - 13.00
ul. Szlak 28/831-153 Kraków

Femtolasik

Chirurgiczna korekcja wzroku metodą LASIK to jedna z najbardziej popularnych i zaawansowanych technik stosowanych w leczeniu wad refrakcyjnych, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. Metoda ta polega na precyzyjnym kształtowaniu rogówki za pomocą lasera, co pozwala na poprawę ostrości widzenia bez konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych.
Metoda ta cieszy się dużym uznaniem ze względu na szereg zalet. Przede wszystkim zabieg ten pozwala na szybkie i trwałe poprawienie ostrości widzenia. W większości przypadków, już dzień po zabiegu pacjenci mogą cieszyć się dobrym wzrokiem bez okularów lub soczewek kontaktowych. Ponadto, metoda LASIK wyróżnia się się wysokim poziomem precyzji oraz minimalnym ryzykiem powikłań.

Metoda LASIK – jak przebiega zabieg?

W Centrum Mikrochirurgii Oka Evita w Krakowie przeprowadzamy laserową korekcję wzroku metodą Femtolasik, która obecnie jest najbardziej zaawansowaną technologicznie techniką, wykorzystującą podczas jednego zabiegu równocześnie dwa rodzaje laserów: femtosekundowy i excimerowy. Okulista mikrochirurg we wstępnej fazie zabiegu używa lasera femtosekundowego, aby dostarczyć energię na dokładnie zaplanowaną głębokość rogówki. Użycie lasera zapewnia bezpieczne rozdzielenie tkanki oraz wytworzenie odpowiedniego płatka rogówki. Możliwość zaprogramowania, w jaki sposób tkanka ma być rozwarstwiona, pozwala wykonać zabieg z dokładnością do tysięcznych części milimetra.
W drugim etapie zabiegu po odchyleniu płatka chirurg w ciągu kilku do kilkunastu sekund (w zależności od wady) za pomocą wiązki lasera excimerowego modeluje kształt rogówki i zmienia jej moc optyczną. Dla każdego rodzaju wady usuwana jest ściśle wyliczona komputerowo grubość rogówki. Po zakończeniu działania lasera odchylony płatek umieszczany jest na pierwotnym miejscu, tworząc naturalną barierę ochronną. Metoda Femtolasik jest polecana wszystkim osobom, które chcą wykonać korekcję laserową wzroku i bardzo szybko wrócić do codziennych aktywności.

Technologia w metodzie Femtolasik

W naszym Centrum używamy lasera femtosekundowego Femto LDV Z6 szwajcarskiej firmy Ziemer. Platformy modułowe LDV charakteryzuje najniższa energia impulsu, najwyższa częstotliwość powtarzania impulsów i najkrótsza szerokość impulsów. Charakterystyczna technika tworzenia płatka Z-Lasik pozwala na indywidualne zaprojektowanie grubości, kształtu i pozycji płatka rogówki. Wytworzone płatki mają niezwykle gładkie i samodomykające się brzegi. W drugim etapie zabiegu Femtolasik, polegającym na modelowaniu rogówki, używamy lasera excimerowego niemieckiej firmy Schwind 1050.