pixel
Facebook Evita YouTube Evita Google Maps
12 631 00 44pon-pt: 8.00 - 19.00 | sob: 8.00 - 13.00
ul. Szlak 28/831-153 Kraków

Zakres laserowej korekcji wzroku

Strona główna » Laserowa korekcja wzroku – Kraków » Zakres laserowej korekcji wzroku

Zakres laserowej korekcji wzroku

Laserowa korekcja dzięki zaawansowanej technologii umożliwia całkowite wyeliminowanie lub zminimalizowanie konieczności używania okularów i soczewek kontaktowych. Doprowadza do zmiany krzywizny przedniej powierzchni oka, czyli rogówki. Umożliwia korekcję wad refrakcji:

  1. krótkowzroczności - od -0,75D do -11,0D
  2. nadwzroczności - od +0,75D do +6,0D
  3. astygmatyzmu - do 6,0D.

Laserowa korekcja wad wzroku pozwala przy użyciu laserów nowej generacji excimerowego i femtosekundowego na wysoce precyzyjne leczenie. Ponad 95% pacjentów jest w pełni zadowolonych z wyników leczenia.

Możliwość przeprowadzenia pełnej korekcji laserowej - krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu - uzależniona jest od budowy anatomicznej oka: grubości rogówki i promienia jej krzywizny. Tak więc chirurgia refrakcyjna powinna być poprzedzona kwalifikacją z precyzyjnymi badaniami celem ustalenia wskazań do zastosowania odpowiedniej, dopasowanej indywidualnie do danego pacjenta metody laserowej korekcji wzroku.

Dostępne metody laserowej korekcji wad wzroku:

Wybór metody laserowej korekcji wady wzroku uzależniony jest m.in. od zaleceń medycznych, ale również – w przypadku braku przeciwwskazań – od indywidualnych preferencji Pacjenta. Priorytetem jest zawsze bezpieczeństwo i efektywność zabiegu, co przekłada się na zastosowanie wyłącznie wielokrotnie sprawdzonych i przewidywalnych metod laserowej korekcji.

Badanie kwalifikujące, zabiegi laserowej korekcji wad wzroku i kontrole pooperacyjne przeprowadzają:
- Lek. med. Elżbieta Ziemniak - specjalista okulistyki
- Lek. med. Izabela Sucharska - specjalista okulistyki
- Lek. med. Joanna Goryca - specjalista okulistyki

W Centrum Medycznym Evita każdą technikę korekcji laserowej możemy wzbogacić o „Customized Corneal Treatment (CCT)”.

W oparciu o wykonaną tomografię rogówki jest tworzone dla pacjenta indywidualne oprogramowanie z oceną aberracji wyższego rzędu rogówki na stacji diagnostycznej Schwind Sirius.
Spersonalizowane działanie lasera jest możliwe dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii dostępnej w laserze Schwind Amaris 1050.

Zabiegi Customized Corneal Treatment pozwalają skutecznie usunąć wady wzroku:

  1. nadwzroczność,
  2. krótkowzroczność dużego stopnia,
  3. astygmatyzm powyżej 2 D.

Tego typu procedury wykonuje się też u Pacjentów z nietypową budową oka (np. nietypowy kształt rogówki, szeroka źrenica).