pixel
Facebook Evita YouTube Evita Google Maps
12 631 00 44pon-pt: 8.00 - 19.00 | sob: 8.00 - 13.00
ul. Szlak 28/831-153 Kraków

Korekcja wzroku metodą EBK

Strona główna » Laserowa korekcja wzroku – Kraków » Korekcja wzroku metodą EBK

Laserowa korekcja wzroku metodą EBK należy do metod powierzchownych i polega na precyzyjnym zdjęciu nabłonka za pomocą specjalnego opatentowanego multiostrza EpiClear™ firmy ORCA, którym mikrochirurg przygotowuje rogówkę na działanie lasera. Kolejnym etapem zabiegu EBK jest modelowanie rogówki laserem excimerowym w celu usunięcia wady. Po zakończeniu modelowania rogówki, mikrochirurg nakłada opatrunkową soczewkę kontaktową na okres około 6 dni. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, kroplowym. To procedura bezbolesna i szybka. Czas trwania zabiegu obu oczu nie trwa dłużej niż 10-15 minut. Po zabiegu występuje światłowstręt oraz duże łzawienie. Zjawiska te są jak najbardziej normalne i ustępują najczęściej następnego dnia.

Przeciwwskazania do wykonania korekcji wzroku metodą EBK

Czasami zdarza się, że podczas badania kwalifikacyjnego okulista wykryje nieprawidłowość, która może całkowicie lub czasowo zdyskwalifikować pacjenta z zabiegu. Pacjent może nie zostać zakwalifikowany do zabiegu korekcji wzroku metodą EBK z kilku powodów:

  • pogłębiająca się wada wzroku, zbyt cienka rogówka, zespół suchego oka, choroby siatkówki oraz wszelkie przewlekłe stany zapalne oka;
  • część chorób ogólnych, takich jak zaawansowana cukrzyca, nieustabilizowane choroby tarczycy czy reumatoidalne zapalenie stawów oraz niektóre choroby autoimmunologiczne;
  • ciąża i karmienie piersią.

W celu umówienia wstępnej wizyty kwalifikacyjnej do zabiegu zachęcamy do skorzystania z formularza rejestracji online lub kontaktu telefonicznego.