Laserowa korekcja wzroku metodą EBK należy do metod powierzchownych i polega na precyzyjnym zdjęciu nabłonka za pomocą specjalnego opatentowanego multiostrza EpiClear™ firmy ORCA, którym mikrochirurg przygotowuje rogówkę na działanie lasera. Kolejnym etapem zabiegu EBK jest modelowanie rogówki laserem excimerowym w celu usunięcia wady. Po zakończeniu modelowania rogówki, mikrochirurg nakłada opatrunkową soczewkę kontaktową na okres około 6 dni. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, kroplowym. To procedura bezbolesna i szybka. Czas trwania zabiegu obu oczu nie trwa dłużej niż 10-15 minut. Po zabiegu występuje światłowstręt oraz duże łzawienie. Zjawiska te są jak najbardziej normalne i ustępują najczęściej następnego dnia.
Przeciwwskazania do wykonania korekcji wzroku metodą EBK
Czasami zdarza się, że podczas badania kwalifikacyjnego okulista wykryje nieprawidłowość, która może całkowicie lub czasowo zdyskwalifikować pacjenta z zabiegu. Pacjent może nie zostać zakwalifikowany do zabiegu korekcji wzroku metodą EBK z kilku powodów:
- pogłębiająca się wada wzroku, zbyt cienka rogówka, zespół suchego oka, choroby siatkówki oraz wszelkie przewlekłe stany zapalne oka;
- część chorób ogólnych, takich jak zaawansowana cukrzyca, nieustabilizowane choroby tarczycy czy reumatoidalne zapalenie stawów oraz niektóre choroby autoimmunologiczne;
- ciąża i karmienie piersią.
W celu umówienia wstępnej wizyty kwalifikacyjnej do zabiegu zachęcamy do skorzystania z formularza rejestracji online lub kontaktu telefonicznego.