pixel
12 631 00 44pon-pt: 8.00 - 19.00 | sob: 8.00 - 13.00
ul. Szlak 28/831-153 Kraków

Refrakcyjna wymiana soczewek

Strona główna » Starczowzroczność » Refrakcyjna wymiana soczewek

Refrakcyjna wymiana soczewek

Refrakcyjna wymiana soczewek RLE (refractive lens exchange) to zabieg, który polega na wymianie naturalnych soczewek Pacjenta i w ich miejsce wszczepienie sztucznych wewnątrzgałkowych, korygujących zarówno widzenie do dali, do bliży (okulary do czytania) czy też na odległości pośrednie. Zabieg ten jest zalecany Pacjentom z bardzo dużego stopnia nadwzrocznością, którzy nie kwalifikują się do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku. Jest to więc metoda, która ma na celu umożliwienie pacjentowi pozbycia się okularów. Technicznie zabieg jest podobny do operacji zaćmy.

W Centrum Mikrochirurgii Oka EVITA przeprowadzamy zabiegi refrakcyjnej wymiany soczewek RLE/Prelex przy użyciu fakoemulsyfikacji metodą Ozil.

Wszczepiamy soczewki wieloogniskowe firmy Alcon - AcrySof® IQ PanOptix® i Acry AcrySof® IQ PanOptix® Toric.

Zalety refrakcyjnej wymiany soczewki RLE:

  1. brak okularów korekcyjnych do końca życia
  2. szybki i całkowicie bezbolesny zabieg
  3. efekty zabiegu indywidualnie dopasowane do oczekiwań Pacjenta
  4. brak zaćmy w przyszłości.

Zabiegi wykonuje doświadczony mikrochirurg dr n. med. Jacek Szendzielorz.
Badanie kwalifikujące do zabiegu i kontrole pooperacyjne przeprowadza specjalista chorób oczu lek. med. Elżbieta Ziemniak i specjalista chorób oczu lek. med. Izabela Sucharska. Miejsce operacji - Kraków.

Więcej dodatkowych informacji o prezbiopii znajduje się w działach: prezbiopia - starczowzroczność i metody leczenia prezbiopii.