pixel
Facebook Evita YouTube Evita Google Maps
12 631 00 44pon-pt: 8.00 - 19.00 | sob: 8.00 - 13.00
ul. Szlak 28/831-153 Kraków

Refrakcyjna wymiana soczewek

Strona główna » Korekcja starczowzroczności – Kraków » Refrakcyjna wymiana soczewek

Refrakcyjna wymiana soczewek (RLE, ang. refractivelens exchange) to jeden z zabiegów stosowany w leczeniu starczowzroczności. Polega on na wymianie naturalnych soczewek pacjenta i wszczepieniu w ich miejsce sztucznych, wewnątrzgałkowych– korygujących zarówno widzenie dali oraz bliży, jak i odległości pośrednich. Zabieg ten rekomendujemy pacjentom z zaawansowaną nadwzrocznością bardzo dużego stopnia, którzy nie mogli zostać przez nas zakwalifikowani do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku. Po przeprowadzonym zabiegu refrakcyjnej wymiany soczewek pacjent zyskuje prawidłową ostrość wzroku bez konieczności noszenia okularów korekcyjnych.

W Centrum Mikrochirurgii Oka EVITA przeprowadzamy zabiegi refrakcyjnej wymiany soczewek RLE/Prelex przy użyciu fakoemulsyfikacji metodą Ozil. Oferujemy wszczepianie soczewek wieloogniskowych firmy Alcon – AcrySof (PanOptix, PanOptixToric) – lub soczewek o zwiększonej głębi ostrości – AcrySof (IQ Vivity, IQ VivityToric).

Jakie są korzyści z zabiegu refrakcyjnej wymiany soczewek?

Refrakcyjna wymiana soczewek to skuteczna metoda leczenia, która w łatwy sposób pozwala na szybką poprawę ostrości widzenia. Pacjenci dzięki zabiegowi zyskują dodatkową ochronę oczu w postaci filtra UV znajdującego się we wszczepionej soczewce. Przy zastosowaniu soczewek wieloogniskowych pacjenci mogą całkowicie zrezygnować z okularów korekcyjnych. Refrakcyjna wymiana soczewek pozwala także na wyeliminowanie zaćmy oczu w przyszłości. Jest to zabieg w znaczny sposób poprawiający jakość życia – pacjenci, którzy z niego skorzystali mogą ponownie cieszyć się czytaniem książek, jazdą samochodem czy majsterkowaniem.

Zabiegi wykonuje doświadczony mikrochirurg dr n. med. Jacek Szendzielorz.
Badanie kwalifikujące do zabiegu i kontrole pooperacyjne przeprowadza specjalista chorób oczu lek. med. Elżbieta Ziemniak i specjalista chorób oczu lek. med. Izabela Sucharska. Miejsce operacji - Kraków.

Więcej dodatkowych informacji o prezbiopii znajduje się w działach: prezbiopia - starczowzroczność i metody leczenia prezbiopii.