pixel
Facebook Evita YouTube Evita Google Maps
12 631 00 44pon-pt: 8.00 - 19.00 | sob: 8.00 - 13.00
ul. Szlak 28/831-153 Kraków

Zalecenia po zabiegu

Strona główna » Zalecenia po zabiegu

Zalecenia po zabiegu

Po operacji na ranę nakładamy maść z antybiotykiem oraz opatrunek. Po zabiegu może wystąpić ból o niewielkim nasileniu, z reguły nie wymagający stosowania środków przeciwbólowych. Powieki mogą być zdrętwiałe i napięte w okresie pooperacyjnym.
Należy brać pod uwagę możliwość wystąpienia niewielkich zasinień i obrzęków, zarówno powiek górnych, jak i dolnych. Zmiany te ustępują w ciągu 5-14 dni. Zabieg trwa zazwyczaj ok. 1,5-2 godziny, następnie pacjent może udać się do domu. Szwy zdejmujemy po 7-10 dniach.

W okresie pooperacyjnym zalecamy maści działające miejscowo. Gojenie przebiega stopniowo, więc miejsce po zabiegu może wyglądać zmiennie przez kilka miesięcy. Gdy blizny staną się blade, wówczas najczęściej są całkowicie niezauważalne. Ostateczny efekt można ocenić po około 3-6 miesiącach. Większość pacjentów powraca do normalnej aktywności w ciągu 10 dni po zabiegu.
Przez 2 – 4 tygodnie po zabiegu nie zalecamy wykonywania znacznego wysiłku fizycznego. Efekty blefaroplastyki utrzymują się przez wiele lat. Zabieg można powtarzać.

Więcej dodatkowych informacji o plastyce powiek znajduje się na podstronach: przygotowanie do blefaroplastyki oraz zabieg plastyki powiek górnych.