pixel

Strona główna » Aktualności » Na czym polega korekcja wzroku metodą Femtolasik?

Femtolasik to najbardziej zaawansowana technologicznie metoda korekcji wzroku. Jest unowocześnioną metodą klasycznej wersji metody korekcji wzroku Lasik. Pozwala na szybszego gojenie się oka po zabiegu, dzięki temu, że ostrze mikrokeratomu zostało zastąpione laserem femtosekundowym. Poza tym dolegliwości są mniejsze, a sam zabieg jest bezpieczniejszy i skuteczniejszy.

Przebieg zabiegu Femtolasik

Podczas zabiegu wykorzystywane są dwa rodzaje laserów: femtosekundowy oraz excimerowy. W pierwszej fazie zabiegu używany jest laser femtosekundowy, który dostarcza energię na odpowiednią głębokość rogówki. Dzięki temu możliwe jest bezpieczne oddzielenie tkanek i wytworzenie płatka rogówki z dokładnością do tysięcznych części milimetra.

Podczas drugiego etapu z pomocą wiązki lasera excimerowego chirurg modeluje rogówkę, zmieniając jej moc optyczną. Po usunięciu odpowiedniej grubości rogówki odchylony płatek umieszcza się w miejscu, w którym znajdował się na początku. Laser umożliwia indywidualne zaprojektowanie kształtu, grubości oraz pozycji płatka rogówki. Brzegi płatka są bardzo gładkie i samodomykające się.

Korekcję wzroku metodą Femtolasik w Krakowie można wykonać w naszym gabinecie.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg Femtolasik?

Metoda Femtolasik jest stworzona dla osób, które chcą pozbyć się wady i szybko wrócić do aktywnego życia. Zabiegiem tym leczy się krótkowzroczność od -0.50 do -13.00 D, nadwzroczność do +6.00 D, astygmatyzm do Cyl. 6.00 D, starczowzroczność, aberracje wyższego rzędu oraz niejednorodności rogówki.

Możliwe jest skorygowanie bardzo dużej wady wzroku nawet przy cienkiej rogówce i dużej źrenicy. Korygować można również niewielkie wady, co może być potrzebne osobom, które np. wykonują zawód wymagający idealnego wzroku.