TRANS-PRK streamlight

Laserowa korekcja wzrokuSkrót Trans-PRK oznacza Trans-epithelial PhotoRefractive Keratectomy. Trans-PRK jest bezdotykową powierzchowną metodą laserowej korekcji wzroku. Zabieg polega na jednoczasowym usunięciu nabłonka rogówki i modelowaniu rogówki laserem excimerowym. Po zakończeniu modelowania rogówki laserem, nałożona zostaje opatrunkowa soczewka kontaktowa na okres 3-5 dni.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, kroplowym. Jest procedurą bezbolesną i szybką. Czas trwania zabiegu obu oczu nie trwa dłużej niż 10-15 minut . W dniu zabiegu występuje: światłowstręt, duże łzawienie. Zjawiska te są jak najbardziej normalne i ustępują najczęściej następnego dnia.

Zabiegi powierzchniowe (m. in. TRANS-PRK i EBK) bez ingerencji w głębsze struktury oka należą do najczęściej wykonywanych na świecie. Wieloletnie obserwacje pozwalają stwierdzić, że tego typu zabiegi są bezpieczne, skuteczne i zapewniają wysoką jakość widzenia.

Są szczególnie polecane laserowej korekty wzroku jest szczególnie polecana pacjentom w korekcji małych i średnich wad wzroku oraz pacjentom o cienkiej lub nieregularnej rogówce. Zabiegi powierzchniowe wykonuje się u pacjentów, którzy uprawiają sporty ekstremalne lub wykonują zawody kontaktowe.

Aby zdolność widzenia mogła się w pełni zregenerować, potrzeba nieco więcej czasu niż po zabiegu Femtolasik.

Na innych podstronach przedstawiamy pozostałe metody laserowej korekcji wzroku: FemtolasikFemtolasik Custom Q, Femtolasik Topoguided i EBK. Zapraszamy do kwalifikacji do laserowej korekcji wady wzroku.