Zakres laserowej korekcji wzroku

Laserowa korekcja wad wzroku Laserowa korekcja dzięki zaawansowanej technologii umożliwia całkowite wyeliminowanie lub zminimalizowanie konieczności używania okularów i soczewek kontaktowych. Doprowadza do zmiany krzywizny przedniej powierzchni oka, czyli rogówki. Umożliwia korekcję wad refrakcji:

  • krótkowzroczności - od -0,75D do -11,0D
  • nadwzroczności - od +0,75D do +6,0D
  • astygmatyzmu - do 6,0D.

Laserowa korekcja wad wzroku pozwala przy użyciu laserów nowej generacji excimerowego i femtosekundowego na wysoce precyzyjne leczenie. Ponad 95% pacjentów jest w pełni zadowolonych z wyników leczenia.

Możliwość przeprowadzenia pełnej korekcji laserowej - krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu - uzależniona jest od budowy anatomicznej oka: grubości rogówki i promienia jej krzywizny. Tak więc chirurgia refrakcyjna powinna być poprzedzona kwalifikacją z precyzyjnymi badaniami celem ustalenia wskazań do zastosowania odpowiedniej, dopasowanej indywidualnie do danego pacjenta metody laserowej korekcji wzroku.

Dostępne metody laserowej korekcji wad wzroku:

Wybór metody laserowej korekcji wady wzroku uzależniony jest m.in. od zaleceń medycznych, ale również – w przypadku braku przeciwwskazań – od indywidualnych preferencji Pacjenta. Priorytetem jest zawsze bezpieczeństwo i efektywność zabiegu, co przekłada się na zastosowanie wyłącznie wielokrotnie sprawdzonych i przewidywalnych metod laserowej korekcji.

Badanie kwalifikujące, zabiegi laserowej korekcji wad wzroku i kontrole pooperacyjne przeprowadza specjalista chorób oczu - lek. med. Elżbieta Ziemniak. Zabiegi laserowej korekcji wad wzroku wykonuje od 2003 roku.