Wady wzroku a laserowa korekcja

Laserowa korekcja wad wzroku Wady wzroku (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm) są wynikiem nieprawidłowego ogniskowania promieni światła na siatkówce. Jest to spowodowane zbyt dużą mocą skupiającą układu optycznego oka, w którego skład wchodzą rogówka i soczewka, lub zbyt długą gałką oczną. Jedną z metod wyrównywania wad wzroku jest korekcja laserowa. Laser wykorzystuje się, aby nadać rogówce odpowiedni kształt, wymodelować ją tak, by załamywane przez nią promienie padały na siatkówkę. Cały zabieg jest programowany w komputerze, pracą lasera steruje komputer.

 

Można w ten sposób skorygować krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm.

  • Krótkowzroczność (myopia) - występuje kiedy promienie świetlne skupiają się przed siatkówką. Korekcja laserowa usuwa wadę poprzez spłaszczenie rogówki.
  • Nadwzroczność (hypermetropia, potocznie dalekowzroczność) - występuje kiedy promienie świetlne skupiają się za siatkówką. Korekcja laserowa usuwa wadę poprzez uwypuklenie rogówki.
  • Astygmatyzm - w wyniku nieregularnej krzywizny rogówki lub soczewki promienie świetlne skupiają się w różnych punktach, co powoduje nieostry obraz. Korekcja laserowa wyrówna krzywiznę rogówki i doprowadzi do skupienia promieni w jednym punkcie na siatkówce.

Laserowa korekcja wad wzroku jest jedną z najbardziej bezpiecznych chirurgicznych metod leczenia w okulistyce pod warunkiem, że  wykonana jest przy użyciu najnowocześniejszych technologii i przez doświadczonego w tego typu zabiegach specjalistę. Niezwykle ważne jest zastosowanie najbardziej odpowiedniej metody, dopasowanej indywidualnie do danego Pacjenta.

Na kolejnych podstronach przedstawiamy zakres laserowej korekcji wzroku a potem kolejne metody leczenia oka (Femtolasik, Femtolasik Custom Q, Femtolasik Topoguided, EBK i TRANS-PRK streamlight) a kończymy zaproszeniem do kwalifikacji do laserowej korekcji wady wzroku.

---
Z uwagi na trwający w Polsce stan epidemii, w Centrum Medycznym EVITA w Krakowie wprowadziliśmy szereg procedur podnoszących bezpieczeństwo Pacjentów i Personelu. Więcej w Pandemia - zwiększone bezpieczeństwo.