Wszczepiane soczewki

Gwarantujemy wszczepianie wyłącznie soczewek AcrySof® firmy Alcon światowego lidera w dziedzinie soczewek wykorzystywanych w chirurgicznym leczeniu zaćmy.

Są one najwyższej jakości materiałami chirurgicznymi zastępującymi naturalne soczewki ludzkie po zabiegu usunięcia zaćmy. Istnieją różne rodzaje soczewek, dzięki którym podczas zabiegu usunięcia zaćmy mogą zostać skorygowane astygmatyzm, krótkowzroczność czy nadwzroczność oraz prezbiopia.

SoczewkaAlcon

Alcon AcrySof® IQ - Image Quality

Jednoczęściowa soczewka AcrySof IQ posiada filtr światła ultrafioletowego i filtr niebezpiecznego dla siatkówki światła niebieskiego. W całości wykonana jest z przeźroczyście żółtego materiału akrylowego, hydrofobowego. Materiał soczewki filtruje docierające do siatkówki światło tak jak naturalna zdrowa soczewka człowieka w wieku ok. 30 lat. Unikalna budowa soczewki pozwala na lepszy kontrast widzenia przy słabym oświetleniu szczególnie w późnych porach dnia i nocy. Soczewka znacznie redukuje aberrację sferyczną.

Alcon AcrySof® IQ Toric

Soczewka toryczna, jednoogniskowa do korekcji astygmatyzmu AcrySof® Toric Natural: zaprojektowana do korekcji wzroku po usunięciu zaćmy wraz z przedoperacyjnie występującym astygmatyzmem. Daje możliwość życia bez okularów cylindrycznych korygujących astygmatyzm.

Alcon AcrySof® IQ ReSTOR®

Soczewka wieloogniskowa z naprzemiennie ułożonymi strefami optycznymi o innej ogniskowej. Zaprojektowana do korekcji wzroku oraz presbyopii po usunięciu zaćmy w celu uzyskania prawie pełnego zakresu widzenia: bliży, dali oraz względnego komfortu postrzegania odległości pośrednich. Po operacji zaćmy pozwala funkcjonować praktycznie bez żadnych okularów do dali i do bliży.

Alcon AcrySof® IQ Restor Toric

Soczewka z naprzemiennie ułożonymi strefami optycznymi o innej ogniskowej. Zaprojektowana do korekcji wzroku wraz z przedoperacyjnie występującym astygmatyzmem oraz presbyopii po usunięciu zaćmy w celu uzyskania prawie pełnego zakresu widzenia: bliży, dali oraz względnego komfortu postrzegania odległości pośrednich. Po operacji zaćmy pozwala funkcjonować praktycznie bez żadnych okularów do dali i do bliży.