Opis metody - leczenie zaćmy

Zaćmę można wyleczyć tylko operacyjnie. Najnowocześniejszą i najlepszą metodą jest fakoemulsyfikacja, w której za pomocą ultradźwięków następuje rozdrobnienie i usunięcie zmętniałej soczewki. Operacje prowadzone są przy pomocy małego cięcia (2,2 mm), bez zakładania szwów. W miejsce usuniętej zaćmionej soczewki wszczepiamy soczewkę sztuczną o najwyższych standardach światowych, indywidualnie dobraną dla każdego pacjenta.

Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut i jest bezbolesny. Operację usunięcia zaćmy wykonujemy w znieczuleniu miejscowym – kroplowym, w zakresie kliniki jednego dnia. Operacja taka może być wykonana również u chorych, których stan zdrowia nie pozwala na przeprowadzenie operacji w znieczuleniu ogólnym czy okołogałkowym. Nad znieczuleniem i bezpieczeństwem chorego w czasie operacji czuwa lekarz anestezjolog.

Zabiegi wykonuje doświadczony mikrochirurg- dr n. med. Jacek Szendzielorz. Badanie kwalifikujące do zabiegu i kontrole pooperacyjne przeprowadza specjalista chorób oczu - lek. med. Elżbieta Ziemniak. Miejscem operacji jest Kraków.

Więcej informacji o leczeniu zaćmy: objawy zaćmy i wszczepiane soczewki.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia bloku zabiegowego w naszym Centrum Medycznym EVITA.

Operacje zaćmy w Centrum Medycznym EVITA Sprzęt chirurgiczny Haag Streit SurgicalBlok zabiegowy - zbliżenie